Dlaczego my ?

Wybierzemy dla Ciebie najlepsze oferty kredytów firmowych. Podstawowe informacje na ich temat uzyskasz poniżej. Jeżeli masz dodatkowe pytania lub chciałbyś uzyskać szczegółową ofertę zachęcamy do wypełnienia formularza kontaktowego. Przedstawi Ci ją telefonicznie nasz doradca.

  • Sprawdzimy oferty 23 banków
  • Wybierzemy najlepszą ofertę
  • Przeprowadzimy Cie przez formalności

Wyślij Zapytanie

Na ogół przedsiębiorca uzyska w bankach ofertę na cztery różne rodzaje kredytów firmowych:
Kredyt inwestycyjny,
Kredyt w rachunku bieżącym,
Linia kredytowa,
Kredyt obrotowy.

Kredyty inwestycyjne to sposób na finansowanie zaplanowanych inwestycji firmowych, w tym między innymi rozbudowa przedsiębiorstwa, stworzenie nowej linii produkcyjnej czy na zakup nowych maszyn i urządzeń. Można je podzielić na trzy podtypy:
• Kredyty inwestycyjne na restrukturyzację,
• Kredyty inwestycyjne na wyposażenie,
• Kredyty inwestycyjne na zakup.

Pierwszy z kredytów inwestycyjnych, tj. kredyt na restrukturyzację może posłużyć Ci do pokrycia wydatków związanych z restrukturyzacją firmy. Z kolei kredyt na wyposażenie przyznawany jest na zakup nowoczesnego wyposażenia, np. nowego sprzętu komputerowego lub maszyn produkcyjnych. Ostatni z kredytów tego typu, kredyt inwestycyjny na zakup, kierowany jest przez banki do przedsiębiorców planujących utworzenie nowych obiektów przemysłowych.

Każdorazowo przy ubieganiu się o tego rodzaju kredyt, bank będzie wymagał od Ciebie, jako przyszłego kredytobiorcy, przedstawienia dokładnego biznes planu planowanego przedsięwzięcia.

To analogiczny produkt do limitu debetowego w koncie dla osób prywatnych. Firma, podpisując umowę o rachunku w kredycie bieżącym, dostaje możliwość debetowania swojego konta do wysokości przewidzianej w umowie limitu. Jest to bardzo przydatne narzędzie do utrzymania płynności finansowej i pokrycia większości bieżących wydatków firmy. Gwarantuje natychmiastowe finansowanie w przypadku, kiedy przejściowo brakuje firmie środków własnych na rachunku. Każda wpłata na rachunek automatycznie zmniejsza saldo kredytu.

W umowie z bankiem możesz wynegocjować, jaka będzie wysokość debetu, jego oprocentowanie w skali roku oraz czas trwania. Na kredyt w rachunku bieżącym możesz liczyć, jeśli posiadasz konto w danym banku od co najmniej 3. miesięcy. Jako stały klient banku możesz złożyć wniosek o uzyskanie takiego kredytu również w trybie online, bez konieczności odwiedzania placówki bankowej. Bank na podstawie bieżących wpływów na konto oceni, jaki limit debetowy przyznać i czy dostaniesz pozytywną decyzję kredytową. Kredyt zaciągnięty przez Internet to wygodny sposób na pokrycie wydatków firmowych z zewnętrznych źródeł.
Linia kredytowa jest konstrukcyjnie podobnym kredytem firmowym do kredytu w rachunku bieżącym. Jedyna różnica jest taka, że linia prowadzona jest w oddzielnym koncie bankowym, przez co środki wpływające na Twoje konto bieżące nie będą zmniejszały Twojego zadłużenia.

Ostatnim z możliwych kredytów firmowych jest kredyt obrotowy, również chętnie stosowany do finansowanie bieżącej działalności firmowej. Możesz przeznaczyć go na:
• wypłatę wynagrodzeń pracowniczych,
• zapłatę faktur, czy należności za dostawy towarów i surowców.

Banki wyznaczają górny limit wysokości kredytu obrotowego posiłkując się wysokością obrotów na rachunku firmowych. Ważna jest przy tym ogólna kondycja ekonomiczna przedsiębiorstwa. Kredyt obrotowy może być spłacony w ratach miesięcznych lub jednorazowo, ale zawsze doliczane są do niego co miesiąc odsetki. Kredyty obrotowe na ogół mają bardzo niskie, korzystne dla kredytobiorców oprocentowanie. Je również, w wielu przypadkach, będziesz mógł zaciągnąć przez Internet.

gallery_2

Skontaktuj się z nami

Back to Top