Czy opłaca się zaciągnąć kredyt gotówkowy przez Internet?

Kredyty gotówkowe są sposobem na szybkie sfinansowanie dowolnych celów kredytowych. Pieniądze pozyskane z kredytu pozwalają na zrealizowanie remontu mieszkania, zakup samochodu, czy na zapłacenie za wymarzone wakacje dla całej rodziny. Przy kredytach gotówkowych wymagania banków w stosunku do przyszłych kredytobiorców są znacznie mniejsze,  niż przy kredytach hipotecznych, a zatem znacznie łatwiej o taki kredyt. Obecnie oferta poszła tak daleko, że można zaciągnąć go dosłownie nie wychodząc z domu. Jak to zrobić? Odpowiedzią jest kredyt przez Internet.

W dzisiejszych czasach, kiedy dostęp do sieci internetowej ma coraz więcej konsumentów, banki wychodząc naprzeciw ich oczekiwaniom i oferują kredyty gotówkowe również przez Internet. Kredyt online jest bardzo wygodny. Można go uzyskać dosłownie w kilka minut, bez potrzeby udawania się do banku, a to nie koniec korzyści.

Kto udziela kredytów przez Internet i jakie są ich zalety?

Kredytów online najczęściej udzielają banki internetowe, jak np. mBank, który kontaktuje się ze swoimi klientami w zasadzie wyłącznie w trybie zdalnym. W przeciwieństwie do kredytów gotówkowych  w formie tradycyjnej, kredyt online wymaga jedynie złożenia wniosku w formie formularza przesłanego w systemie transakcyjnym do banku. Dużym plusem dla klienta jest to, że kredyty oferowane w trybie online zaciąga się bez przedstawiania w banku zaświadczeń o zarobkach czy zatrudnieniu. Takie udogodnienia nie są jednak dostępne dla wszystkich. Najczęściej są one oferowane tylko obecnym klientom banku, którzy zapewniają stałe wpływy na swoje konto, dzięki czemu można oszacować ich zdolność kredytową. Im są one wyższe, tym o wyższy kredyt gotówkowy można wnioskować.

Dodatkowe korzyści z kredytów online

Prostota wnioskowania o kredyt gotówkowy przez Internet, minimum formalności i szybkość udostępniania pieniędzy klientowi sprawiają, że są to korzystne produkty kredytowe. Klient siedząc wygodnie w domu, przed monitorem komputera może bez wychodzenia z domu, zaciągnąć kredyt gotówkowy na dowolny cel i przy dobrym układzie może to być naprawdę tani kredyt.

Kredyt przez Internet warto zaciągnąć również z uwagi na to, że zwykle ma on korzystniejsze warunki spłaty niż tradycyjny kredyt gotówkowy. Kredyty w sieci są tańsze od tych samych ofert, jakie klienci mogą uzyskać w oddziale banków. Dlaczego? Dzieje się to z uwagi na fakt, że nie wymagają one obsługi klienta przez doradcę finansowego w banku. A im mniej działań wykonują pracownicy banku, tym korzystniejsze warunki finansowe są oferowane klientom. Można powiedzieć wręcz, że kredyt gotówkowy przez Internet jest samoobsługowy.

Na co zwrócić uwagę wybierając kredyt?

Jeśli chcemy zaciągnąć kredyt gotówkowy przez Internet, wybierzmy ofertę własnego banku, a nie parabanku, który może nam szybo udzielić finansowania, ale przy wyższych kosztach niż bank. Trzeba więc rozpoznać, jakie warunki finansowe są nam oferowane przy kredycie w trybie online. Przy podpisywaniu umowy kredytowej czy jej akceptowaniu w systemie transakcyjnym banku, zawsze warto ją w całości przeczytać i zapoznać się ze szczegółowymi warunkami udzielenia kredytu gotówkowego i jego spłaty.