Co nas czeka jeśli chcemy zatrudnić firmę sprzątająca w Gdańsku lub Gdyni?

Bardzo często firma sprzątająca zatrudniana jest do posprzątania biur, lokali usługowych albo korporacji. Zazwyczaj możemy się spotkać z chęcią wynajęcia tego typu instytucji w momencie, w którym lokatorzy opuszczają mieszkanie i nie chce im się dokładnie go czyścić, lub zdążyli opuścić mieszkanie i pozostawili bałagan, a gospodarz nie chce sprzątać samemu. W ostatnim czasie coraz powszechniejsze jest zatrudnianie pomocy w sprzątaniu do zwykłych mieszkań albo domów, w sytuacji kiedy mieszkańcy nie mają czasu albo umiejętności, a stać ich na firmę sprzątającą. Jak przebiega taki serwis? Ile płaci się za firmę sprzątającą w Gdańsku i w Gdyni i dlaczego tyle.

Dlaczego ceny za sprzątanie różnią się?

Cena sprzątania mieszkań i biur zależy od wielkości firmy, która będzie wykonawcą. Koszty zatrudnienia jednej osoby, która pracuje jako sprzątaczka będą niższe od wielkiej firmy, która zatrudnia kilkanaście albo kilkadziesiąt pracowników. Następna rzecz, od której może być zależna cena usługi to czy będziemy zatrudniać osobę do jednorazowego sprzątania, czy regularnie, przykładowo raz w tygodniu.

Następny czynnik to miejsce - inne ceny za sprzątanie domów będą w Gdańsku niż w małym mieście. Ważne jest także czy Twoja przestrzeń do sprzątania jest w centrum miasta, czy na obrzeżach.

W dodatku bardzo istotna jest wielkość sprzątanego biura i jego stan. Znacznie więcej czasu będzie sprzątany 3 piętrowy budynek, niż kawalerka. W konsekwencji - im dłuższa praca tym więcej będzie to kosztować. Jednakowo jest z ilością brudu i naszymi oczekiwaniami co do sprzątania. Jeżeli wymagamy odkurzania, umycia podłóg i starcia kurzy to zajmie to raz dwa. Jeśli jednak chcielibyśmy aby umyć okna, fugi i lodówkę, albo żeby posprzątać mieszkanie po tym jak skończyliśmy remont - musimy liczyć się z większym kosztem.

Sprzątanie biura a sprzątanie mieszkania - jaka to różnica?

Samo sprzątanie prezentuje się najczęściej identycznie, może się jednak różnić koszt, czas, a także ilość pracowników. Przy sprzątaniu mieszkania wystarczająca jest jedna sprzątająca osoba, biura bardzo często są wielkopowierzchniowe i jeżeli chciałaby je sprzątać jedna osoba to zajęłoby jej to bardzo dużo czasu. W konsekwencji tego w biurach często potrzeba więcej niż jednego pracownika. Inny może być także zakres obowiązków - w domu ważne jest dla nas pozbycie się kurzu z mebli, zrobienie prania i wyprasowanie go, kiedy w lokalach usługowych ważniejsze będzie ogarnięcie biurek, wyrzucenie śmieci i dezynfekcja łazienek.

Ile trzeba zapłacić za sprzątanie biura w Gdańsku i Gdyni?

Cena zdecydowanie zmienia się w zależności od tego, jakie masz potrzeby, jak duże jest mieszkanie do posprzątania i z jaką częstotliwością konieczne będzie wykonywanie tego. Zestawienia cen firm sprzątających w Gdańsku lub Gdyni przedstawiają ceny za czas pracy albo za cały lokal. Za wyczyszczenia mieszkania do 40m2 możesz być przygotowany na cenę około 120-150 zł. Jeżeli Twój apartament jest większy i ma co najmniej 3 pokoje, ta cena prawdopodobnie wzrośnie nawet do 250-270 zł. Jeżeli chcesz, żeby bonusowo umyć okna, dolicz do tej ceny większą kwotę. Przynajmniej 30 zł więcej dasz za ten dodatek w Gdańsku albo w Gdyni. Jeżeli okna są w niestandardowym rozmiarze, albo chcesz aby umyte zostały okna balkonowe, to dolicz co najmniej 40zł. W sytuacji kiedy jesteś właścicielem domku jednorodzinnego należy liczyć się z jeszcze większą cena - przynajmniej 100-150 zł drożej będziesz musiał zapłacić w Gdańsku lub Gdyni. Zarządzający biurami będą musieli zapłacić za sprzątanie wyraźnie najwięcej. Koszt tego świadczenia w Gdańsku i Gdyni to przynajmniej 500 zł za lokal o powierzchni 100-200m2. 

Wiedz, że wymienione przez nas ceny są niezobowiązujące. Wszystko zależy od indywidualnych ustaleń z firmą sprzątającą. W Gdańsku i Gdyni z pewnością odnajdziesz taką, która zapewni Ci dobrą stawkę. Jedną z fachowych firm w Trójmieście jest cleanness.pl - sprzątanie biur.

About the Author

You may also like these