Co robić w przypadku chronicznych migren głowy?

Ból głowy to bolączka, która męczy wiele osób. Z reguły zjawia się w najmniej oczekiwanym momencie i pozostaje z nami na długie godziny. Jak postępować w sytuacji, kiedy ból głowy towarzyszy nam zdecydowanie za często i uniemożliwia nam normalne funkcjonowanie? Najlepszym wyjściem jest rezonans magnetyczny głowy.

Jakie kroki podjąć, w sytuacji gdy ogromny ból głowy staje się codziennością?

Przede wszystkim nie wolno lekceważyć takowych bóli. Jak w przypadku większość przypadłości, może to bowiem oznaczać zdecydowanie poważniejszy problem niż nam się wydaje. Należy w odpowiednim czasie zasięgnąć pomocy profesjonalisty a także udać się na kompleksowe badania. Nasilające się bóle głowy mogą być pierwszym symptomem dużo poważniejszych chorób, które mogą być niebezpieczne dla naszego zdrowia i życia. Są to m.in.:
- nadciśnienie tętnicze
- choroby kręgosłupa
- guzy wewnętrzne. Nikt z nas nie chciałby poznać takiej diagnozy. Dlatego tak ważna jest pomoc lekarza, szczególnie kiedy chodzi o dolegliwości w obrębie głowy. Najistotniejsze jest to, żeby od razu zacząć działać. Co robić, kiedy ból głowy w naszym przypadku nie ustępuje?

Rezonans magnetyczny – jakie niesie korzyści?

Rezonans magnetyczny to badanie nieinwazyjne i bezpieczne. Najważniejsze, że jest to badanie, w trakcie którego nie korzysta się z promieni rentgenowskich, których wielu pacjentów się obawia. Jest ono również całkowicie nieszkodliwe dla kobiet w ciąży. Dlatego tak dużo osób, które pojawiają się u lekarzy pierwszego kontaktu po poradę w kwestii częstych migren, są kierowane na badanie rezonansem magnetyczny. Wykonanie takiego badanie pomoże ustalić przyczyny częstych migren dzięki czemu – w przypadku wykrycia nieprawidłowości – dobranie odpowiedniego leczenia. Należ pamiętać, iż rezonans magnetyczny to badanie, które możemy wykonać w większości polskich miast, nie tylko na NFZ ale również prywatnie .

About the Author

You may also like these