Czemu wizyta u groomera to kosztowna sprawa?

W coraz większej liczbie miejsc można zauważyć salony realizujące usługi fryzjerskie dla zwierząt. Wraz ze wzrostem świadomości dotyczącej higieny psów pojawiły się też nowe gałęzie ekonomii. Jedną z nich jest grooming - psi fryzjer Bytom.

Psi fryzjer to usługi, które zapewniają naszym pupilom piękny i zdrowy wygląd. Ponadto, należy wspomnieć, że psi fryzjer zajmuje się w rzeczywistości także kotami. Co więcej, jego praca nie polega jedynie na strzyżeniu, a niejednokrotnie na holistycznej pielęgnacji pupila.

Usługi psiego fryzjera nie są jednak na każdą kieszeń. Wynika to z kilku czynników, które tworzą finalną cenę wizyty.

Co konkretnie robi psi fryzjer?

Psi fryzjer w pierwszej kolejności zajmuje się pielęgnacją zwierząt. Czyści je i odrobacza. Zadaniem psiego fryzjera jest równe i eleganckie przystrzyżenie sierści zwierząt. Stosuje on do tego cały wachlarz instrumentów, często dość kosztownych.

Psy i koty, które odwiedzają salon groomera poza strzyżeniem sierści, mogą też liczyć na inne zabiegi. Psi fryzjer czyści i obcina sierść w miejscach o utrudnionym dostępie. Zwierzęciu sprawdza się i pielęgnuje okolice oczu i uszu, odbytu i genitaliów.

Poddawane są też one zabiegom odkażania. Dokładne obejrzenie skóry zwierzęcia pozwala psiemu fryzjerowi w pełni oczyścić ciało pupila z wszelkich niepożądanych elementów.

Jednym z bardziej opłacalnych aktywności groomera jest przygotowywanie zwierząt na wystawy. Jest to przy tym jeden z częściej wykonywanych zabiegów.

Większość klientów groomera to rasowe psy. Posiadając odpowiedni rodowód, nie tylko sporo kosztują, ale też muszą być traktowane w odpowiedni sposób.

Właściciele takich zwierząt, często traktują je jako inwestycję. Wobec tego jeżdzą z nimi na pokazy. Na tego typu evencie pies musi wyglądać nienagannie. Właśnie pod kątem takich wydarzeń przygotowuje pupile psi fryzjer.

Nie ma też dyskusji co do tego, że właścicielami psów rasowych są zazwyczaj osoby zamożne. To kolejny argument wyjaśniający stosunkowo wysokie ceny wizyt u groomera.

Wiedza, którą musi mieć groomer

Psi fryzjer powinien posiąść wiedzę z wielu dziedzin. Jest to wiedza akademicka z zakresu weterynarii, dermatologii zwierzęcej czy behawiorystyki. Dzięki odpowiedniemu zapleczu groomer jest w stanie dogadać się z każdym czworonogiem.

Psie rasy potrafią różnić się od siebie diametralnie. W związku z tym od groomera oczekiwane jest podejście, które pozwoli mu zapanować nad dowolnym zwierzakiem. Jest to ważne, gdyż psy czesto buntują się kiedy próbuje się wykonywać im zabiegi kosmetyczne czy choćby umyć.

By zostać groomerem konieczne jest ukończenie właściwych kursów. Jednak rzeczywistość jest taka, że w tym zawodzie człowiek cały czas się uczy.

Czas poświęcony na przyswajanie wiedzy i doświadczenia, także powoduje, że psi fryzjer ma prawo by oczekiwać lepszej zapłaty.

Koszty prowadzenia działalności

Komentując ceny danych produktów lub usług często pomija się istotny element jakim są koszty prowadzenia działalności.

Właściciel salonu musi opłacić lokal oraz go wyposażyć. Sprzęt do pielęgnacji psów potrafią osiągać wysokie ceny na rynku. Ponadto dochodzi konieczność opłacenia pracowników.

Reszta, która zostanie po odjęciu wszystkich kosztów jest zarobkiem pracodawcy. Od owego zarobku oczywiście trzeba odprowadzić podatek.

Biorąc pod uwagę powyższe fakty, cena, jaką życzy sobie za swoje usługi psi fryzjer nie wydaje się zawyżona, a rozsądna i uwzględniająca realia.

About the Author

You may also like these