Czy instalacja gazowa do diesla to opłacalna inwestycja?

Nie ulega najmniejszej wątpliwości, że LPG jest kojarzone głównie z silnikami benzynowymi. Nie można się temu dziwić, gdyż jest to rozwiązanie niezwykle popularne, które kusi tysiące osób doceniających ekologiczną jazdę oraz znaczne zmniejszenie kosztów za paliwo. Ale jest jeszcze inne rozwiązanie, jakim jest instalacja gazowa do diesla. Czy ma to sens? Jakie korzyści wynikają z LPG do diesla? Zapraszamy na krótkie oprowadzenie po tym zagadnieniu.

Kto może zdecydować się na  taką usługę?

LPG do diesla, to rozwiązanie, które teoretycznie rzecz ujmując można zamontować w praktycznie każdym samochodzie, oczywiście napędzanym ropą. Należy jednakowoż wiedzieć, że nie dla wszystkich samochodów będzie to rozwiązanie korzystne. Można zastanawiać się nad zamontowaniem tego cuda technicznego, jakim jest instalacja gazowa do diesla wtedy, gdy nasz pojazd dysponuje stosunkowo dużym silnikiem. Diesel LPG nie będzie korzystny w przypadku mniejszych, miejskich i bardziej ekonomicznych aut. Będzie to po prostu nieopłacalne i nieszczególnie wygodne podczas codziennej eksploatacji. Natomiast większe silniki oraz samochody ciężarowe mogą śmiało korzystać z dobrodziejstw tego rozwiązania.

Czy opłaca się zamontować LPG do diesla?

Nie ulega wątpliwości, że diesel LPG jest stosunkowo niespotykanym rozwiązaniem jak na polskie warunki. Rzadko kiedy się go stosuje - a jest to błąd! Instalacja gazowa do diesla jest bowiem świetną inwestycją, która dysponuje obszernym szeregiem zalet. Przede wszystkim mowa o ekonomicznej i ekologicznej jeździe oraz generowaniu o wiele mniejszego hałasu. Dlatego warto zdecydować się na to rozwiązanie.

About the Author

You may also like these