Czy meble metalowe do salonu to dobry wybór?

Urządzając pomieszczenie czasami trudno jest zdecydować się na konkretne meble. Tym bardziej że w sklepach można znaleźć nie tylko wiele rozmaitych modeli, ale także materiałów. Wciąż jednak wysoką popularnością cieszą się meble z metalu. Choć kojarzą się one zwykle z nowoczesnymi wystrojami, to mogą być z powodzeniem wykorzystywane w większości pomieszczeń, a co więcej mają wiele zalet. Z jakich względów opłaca się postawić na meble z metalu?

Inspiracją do tekstu były metalowe meble wytwarzane przez producenta z Warszawy - stalovnia.pl.

Jakie są najważniejsze zalety mebli metalowych do salonu?

Meble metalowe mają mnóstwo zalet, dlatego z całą pewnością warto zastanowić się nad zakupem ich do swojego salonu.

  • Metalowe meble charakteryzują się dużą wytrzymałością. Metal rzadko ulega uszkodzeniu, dzięki czemu zakup metalowych mebli to inwestycja na lata.
  • Meble z metalu można wygodnie czyścić. Materiał jest wyjątkowo higieniczny i można łatwo utrzymać go w czystości. Nie są konieczne również żadne dodatkowe zabiegi pielęgnacyjne, jak choćby impregnowanie czy stosowanie odpowiednich kosmetyków pielęgnacyjnych.
  • Metal może być wykorzystywany w rozmaitych wystrojach. Metalowe meble można zestawiać z różnymi materiałami oraz są uniwersalne.
  • Metalowe meble spotykane są w różnych wersjach kolorystycznych. Za pomocą malowania proszkowego meblom nadawane są rozmaite kolory – przeważnie jest to czerń, biel, a także pastele czy intensywne czerwienie, błękity lub zielenie.

Wystrój wnętrz – w jakich stylach pasuje metal?

Metalowe meble nie stawiają niemal żadnych ograniczeń, a z powodu swojej funkcjonalności sprawdzają się w każdym wnętrzu – liczy się jedynie pomysłowość projektanta. W większości przypadków jednak towarzyszą wystrojom w prostych i uporządkowanych stylach.

  • Styl nowoczesny to między innymi duża prostota oraz brak wielu dekoracji. Gładkie i proste powierzchnie z metalu doskonale więc sprawdzą się w takim pomieszczeniu. Dużym atutem będzie również wielofunkcyjność mebli.
  • Styl minimalistyczny charakteryzuje się dużą funkcjonalnością i użytecznością znajdujących się w pomieszczeniu przedmiotów - nie ma mowy o niepotrzebnych zdobieniach czy dekoracjach. Meble metalowe wybierane do minimalistycznego salonu zwykle mają szary, biały lub czarny kolor.
  • Styl industrialny przypomina nieco swoim charakterem fabryki. Meble wykonane z metalu doskonale dopełnią wystroju, ponieważ są niepowtarzalne oraz proste.

Z czym łączyć metal w wystroju wnętrza?

Metalowe meble przeważnie charakteryzuje prostota. Materiał będzie się estetycznie prezentował w towarzystwie naturalnego drewna – choćby z akacją czy dębem. Meble z metalu często mają też elementy ze szkła – dodaje to konstrukcji lekkości.

About the Author

You may also like these