Czy w domu można stworzyć salę taneczną?

Sala taneczna w domowym zaciszu to z pewnością był interesujący temat w trakcie kolejnych lockdownów. Wobec zamkniętych lokali, ludzie częściej widywali się w domowych warunkach. Więc imprezy oficjalnie nie miały miejsca, natomiast nieoficjalnie ludzie mogli się skrzykiwać.

Warunki domowe często są uboższe niż możliwości knajp. Jednak pomysłowe głowy potrafiły organizować w nich nawet parkiet do tańczenia. Jeśli dysponuje się wystarczającą przestrzenią, tylko fantazja może być przeszkodą w budowaniu rozwiązań.

Czym się kierować wybierając parkiet?

Domowe sale taneczne to rozwiązanie nie tylko dla konspiracyjnych spotkań towarzyskich w okresie pandemicznym. To także świetna sprawa dla wszystkich fanów tańca. Zwolenników nauki różnych styli tanecznych przybywa z każdym rokiem. Wraz z ich liczbą rośnie zapotrzebowanie na infrastrukturę, gdzie mogliby trenować. W przypadku gdy mamy odpowiednio dużo miejsca w mieszkaniu, aranżacja takiego miejsca wydaje się niezłym pomysłem.

Trzeba wiedzieć, że jest to zajęcie czasochłonne. Żeby wszystko tworzyło jednolitą całość konieczny jest projekt i wydatek w postaci czasu i pieniędzy.

Aktywność ta startuje od analizy miejsca, gdzie będzie znajdować się parkiet. Potem należy naszkicować i dostosować części do aranżowanego pomieszczenia. Wybór parkietu zależy od kilku kwestii - żadnej z nich nie można pomijać.

Przede wszystkim typ parkietu będzie zależał od tego, czy powstaje on z myślą o użytkowniku indywidualnym, czy też masowym.

Szkoły tańca bądź domy kultury muszą uwzględniać prawdopodobieństwo większej eksploatacji podłogi w Gdańsku. Dlatego myśląc o parkiecie, istotne jest aby zdefiniować jego wytrzymałość. Innym ważnym aspektem jest typ podłoża, na które kładzie się parkiet. Przykładowo w momencie gdy pod parkietem jest beton powinno się zainwestować w piankę amortyzującą. Zwłaszcza w przypadku upadków może się ona okazać zbawcza.

Klimat miejsca powinien być brany pod uwagę gdy wybiera się parkiet. Przy różnych gatunkach tańca efektywne okazują się różne rozwiązania. Jeśli parkiet ma być wykorzystywany do amatorskiego treningu tańca, standardowy parkiet wystarcza w zupełności. Warto jednak być świadomym, że istnieją szczególnie wypłaszczane, lub też antypoślizgowe podłogi.

Parkiet w domu?Spytaj fachowca

Istnieją różne sposoby instalowania parkietu. Często wykorzystuje się jednostronnych taśm PCV. Występują również specjalne urządzenia, które ułatwią kleić podłogę. Niektóre typy paneli można samodzielnie ściągać i zakładać przy pomocy klucza nasadowego.

Kiedy nie czujemy się pewni w tej kwestii można skonsultować się z fachowcem. Pracownicy odpowiednich sklepów pomogą nam nie tylko dobrać parkiet, ale także go ułożyć.

Dadzą nam też rady dotyczące pielęgnacji podłogi. Konserwacja tego typu powierzchni znacznie przyczynia się do utrzymania ich w dobrym stanie i przedłuża ich żywotność.

About the Author

You may also like these