Czym charakteryzuje się loft i w jaki sposób je urządzić?

Wnętrza w stylu loftowym to coś, co w ostatnich latach skradło serca wielu osób. Zdecydowanie częściej niż kiedyś, spotyka się wnętrza urządzone w stylu loftowym, które są tak samo funkcjonalne oraz piękne. Jakie są cechy charakterystyczne stylu loftowego i jak urządzić takie wnętrze?

Cechy dzięki którym rozpoznamy loft

Loft, zazwyczaj nazywany jest również stylem industrialnym. Czemu? Ponieważ najważniejszą i najbardziej charakterystyczną cechą wnętrz loftowych jest funkcjonalność. Przestrzeń jaką mamy w mieszkaniu ma za zadanie służyć do tego, żeby wygodnie się żyło a każdy jej metr był odpowiednio wykorzystany . Szczególną uwagę zwraca się również na to, żeby w pomieszczeniu przeważał minimalizm, który pomaga wykorzystać wolną przestrzeń do tego, aby zapełnić ją przedmiotami codziennego użytku .
W stylu industrialnym chodzi przede wszystkim o to, żeby cała przestrzeń była dobrze wykorzystywana i nie zaśmiecona zbędnymi gadżetami. Kolorystyka zastosowana w lofcie to w większości czerń, biel i odcienie szarości. Nie jest to wymóg konieczny ponieważ powszechnie wiadomo - kolory są kwestią gustu i każdy z nas może dobrać je względem swoich upodobań.

W jaki sposób urządzić swój pierwszy loft?

Skoro wspomnieliśmy wyżej o kolorach zatem czas na materiały, które najlepiej sprawdzą się w lofcie. Drewno, metal oraz cegła to najczęściej wykorzystywane elementy, które spotkamy w stylu industrialnym. Jest tak dlatego, iż są one ponadczasowe i doskonale wyglądają we wszystkich połączeniach kolorystycznych - zwłaszcza z wyżej wymienionymi barwami, które są po prostu uniwersalne. Na pierwszy rzut oka może się to wydawać bardzo surowe podejście,i bardzo zasadnicze, ale nie ma ściśle określonych reguł, których musimy przestrzegać. To w końcu nasze wnętrze, możemy dać się ponieść fantazji np. jedna ściana będzie miała inny kolor lub jeżeli mieszkamy w starszym budynku, można się zastanowić czy warto wygładzać ścianę, zawsze mamy możliwość zostawić “gołą” cegłę. Pomieszczenie musi być po prostu funkcjonalne.

Jaki rodzaj mebli najlepiej sprawdzi się lofcie?

Odpowiedź jest oczywista - meble industrialne Warszawa. Industrialne to znaczy jakie? Meble mają po prostu spełniać swoje główne przeznaczenie; przede wszystkim funkcjonalność, potem dopiero kwestie wyglądu. Najlepiej w tej sytuacji spiszą się meble zrobione z desek i metalu. Skromne rozwiązania w pomieszczeniach industrialnych są najlepsze. Jak zostało wspomniane wyżej, chodzi w szczególności o to, aby wnętrza spełniały swoje najistotniejsze zadanie - były wykończone względem naszych indywidualnych potrzeb oraz sprawdzały się pod każdym kątem, zarówno w roli biura, ale również miejsca odpoczynku.

About the Author

You may also like these