Dowiedz się na czym polega i kiedy jest potrzebna iniekcja ciśnieniowa

Iniekcja ciśnieniowa to jeden z najciekawszych, a także najbardziej efektywnych sposobów naprawy budynków. Wygląda bardzo prosto, lecz w istocie jest to skomplikowany system naprawczy wymagający specjalistycznej wiedzy. Stosuje się ją nie tylko do usuwania uszkodzeń w budynkach mieszkalnych czy publicznych, ale również do reperowania usterek w mostach. 

Przeczytaj, jak realizowana jest iniekcja budowlana a także kiedy musisz ją zastosować. W poniższym artykule przybliżymy ci ten jakże interesujący temat.

Tekst powstał posiłkując się informacjami ze strony przedsiębiorstwa Dobre Izolacje - fachowców w swojej dziedzinie.

Co to jest iniekcja ciśnieniowa?

Iniekcja budowlana w dużym uproszczeniu to nic innego jak uzupełnianie ubytków w budynku substancją ciekłą pod ciśnieniem. System naprawczy nazywany iniekcją ciśnieniową umożliwia zapełnienie rys, pęknięć i ubytków w konstrukcji, jak też pozwala na wypełnienie gruntu lub struktury konstrukcji. Jest to wszechstronny system o różnorakim użyciu w każdym miejscu, gdzie pojawiły się wady i błędy budowlane.

Jest to jednak dość zawiły proces do którego potrzeba profesjonalnej ekipy. Przez tak zwane iniektory założone w nawierconych zagłębieniach wtłaczana jest charakterystyczna mieszanina o recepturze i gęstości dobranej do typu wad. Wypełnia ona nawet małe luki, poprawiając szczelność i monolityzując strukturę. W formułę mieszanek używanych do iniekcji ciśnieniowej może wchodzić żywica epoksydowa, mączka krzemianowa oraz piasek lub cement. Skład dobiera się oddzielnie w każdym przypadku, żeby otrzymać maksymalną efektywność i pożądany rezultat.

Kiedy zastosować iniekcję ciśnieniową?

Najczęściej spotykanym kłopotem, do jakiego stosuje się iniekcję ciśnieniową, jest zawilgocenie nieruchomości. Może być sporo przyczyn tego problemu, ale w prawie każdym wypadku iniekcja budowlana może być jego rozwiązaniem. Ta metoda jest wyjątkowo przydatna, gdy nie mamy chęci albo nie możemy postawić na inwazyjne rozwiązanie. Iniekcja budowlana uzupełni wszelkie ubytki i pory, izolując konstrukcję, nie pozwoli wilgoci wniknąć w głąb murów. Istotne jest, aby wybrać kompetentną, profesjonalną firmę, która będzie zajmować się realizacją iniekcji budowlanej. W żadnym wypadku nie powinno się wykonywać tego samemu bez żadnego doświadczenia. Specjaliści umieją dobrać rodzaj mieszanki oraz iniektorów w zależności od danego problemu. Mimo iż iniekcja ciśnieniowa wygląda na łatwy system, bardzo łatwo o popełnienie błędu w momencie, gdy nie posiadamy odpowiedniej wiedzy.

About the Author

You may also like these