Jak znaleźć odpowiednie drzwi drewniane?

Zakup idealnych drzwi bywa trudny. Wyjątkowo popularne są drzwi z drewna - szczególnie firmy Porta oraz DRE. Niemniej, aby drzwi były odpowiednio dopasowane, przy ich zakupie należy zwrócić uwagę na kilka najistotniejszych kwestii. Jakie będą najlepsze drzwi drewniane? Który typ i firma będą najlepsze? 

Partnerem dzisiejszego artykułu jest firma Green Step - sklep posiadający wsfojej ofercie drzwi firm Porta i Dre.

Drzwi przylgowe czy bezprzylgowe - czym się różnią?

Żeby lepiej zauważyć różnicę, na początku dobrze jest dowiedzieć się czym jest przylga. Jest to charakterystyczne wcięcie w bocznej krawędzi. W drzwiach przylgowych uskok nachodzi na ościeżnice i przestaje być widoczny. Wyróżnia je przede wszystkim typowy wygląd, a także widoczne zawiasy - doskonale sprawdzają się one w większości wnętrz. Z kolei drzwi przylgowe wtapiają się w ścianę na równo z ościeżnicą. Wyglądają bardzo prosto oraz minimalistycznie. Co więcej, optycznie zwiększają przestrzeń, z tego względu wybiera się je na niewielkie powierzchnie.

Czy warto wybrać drzwi przeszklone?

Na rynku można znaleźć dwa warianty drzwi - pełne oraz przeszklone. Z całą pewnością drzwi przeszklone prezentują się lekko i dostarczą światło do pokoju, z tego względu warto wybierać je zwłaszcza do niewielkich przestrzeni. Drzwi z szybą doskonale sprawdzą się na przykład do dużego salonu, łazienki, a także jadalni. Z drugiej drzwi zabudowane zapewnią większą prywatność oraz izolację akustyczną i termiczną - wybierane są chętnie choćby do sypialni.

Z jakiego drewna drzwi warto wybrać?

W sklepach dostępne są nie tylko różne typy drzwi z drewna, ale też wiele gatunków drewna. Który z nich będzie najlepszy?

Dąb

Drzwi z dębu to bardzo często wybierane rozwiązanie. Charakteryzują się przede wszystkim wysoką trwałością - to rozwiązanie na lata. Drzwi z dębu mogą stosunkowo dużo kosztować, jednak wiąże się to z ich najwyższą jakością.

Olcha

Drewno olchowe jest stosunkowo lekkie, dzięki czemu drzwi będą przede wszystkim łatwe do przewiezienia. Najlepiej sprawdza się we wnętrzach, gdzie nie jest narażone na niekorzystne warunki zewnętrzne. Drzwi olchowe wyróżniają się estetycznym, delikatnym kolorem, który sprawdza się w większości wystrojów.

Drewno sosnowe

Drzwi sosnowe są wyjątkowo uniwersalne. Jest to nie tylko stosunkowo tanie, ale i łatwe w obróbce drewno. Drzwi bardzo często są malowane, aby zabezpieczyć je przed wodą oraz nadać im pożądaną barwę kolor, ale również, żeby uchronić je przed wilgocią.

Jakiej firmy drzwi będą najlepsze?

Podczas wybierania najlepszych drzwi nie sposób pominąć markę DRE i Porta. Dobrze jest wybierać jedynie sprawdzonych producentów - dobrym przykładem będą firmy Porta oraz DRE. Marki wyróżniają się ugruntowaną pozycją na rynku i rzetelnie podchodzą do najdrobniejszych szczegółów. Klienci mogą oczekiwać produktów najwyższej jakości oraz profesjonalnego doradztwa. 

About the Author

You may also like these