Jakie istnieją rodzaje schodów

Jak są skonstruowane schody dywanowe?

Schody dywanowe nie opierają się na bocznych belkach. Te samonośne schody sprawiają wrażenie spływającego z góry dywanu, prezentują się bardzo subtelnie, mimo wszystko w rzeczywistości są bardzo mocne. Przy tworzeniu takich schodów konieczne jest maksymalne skupienie się na stopniach i podstopniach. Wymagane jest aby były wykonane porządnie, gdyż to na nich jest cały ciężar schodów. Pamiętaj, że schody są mocowane do ściany, dlatego ważne jest aby miała ona przemyślaną konstrukcję nośną, dobrze aby była żelbetonowa lub stalowa. Najpopularniejsze są drewniane schody dywanowe, jednak coraz częściej spotkać możemy takie wykonane dla przykładu z betonu oraz metalu. Najczęściej kupujemy takie schody do wnętrz nowoczesnych, minimalistycznych, ale będą się ładnie komponować również w innych stylach.

Czy schody półkowe będą pasowały do Twojego wnętrza?

W ostatnim czasie to schody półkowe zaczęły się cieszyć niesamowitą popularnością. Spowodowane jest to niezwykłym rezultatem, jakoby schody wisiały w powietrzu. Każdy schodek mocowany jest bezpośrednio do ściany, w konsekwencji konstrukcja zajmuje mało miejsca i wygląda nadzwyczaj efektownie. Podobnie jak w przypadku schodów dywanowych - ściana musi być odpowiednio skonstruowana. Najkorzystniej wybrać ten typ schodów już na etapie budowy domu. Jeśli mamy ściany żelbetowe możliwe jest zakotwiczenie w ścianie pojedynczych stopni. Jeśli natomiast ściana nie jest do tego dostosowana, konieczne będzie umieszczenie w niej belki, do której stopniowo mocowane są pojedyncze elementy. Do schodów wspornikowych można dorobić balustradę, jednak nie jest to konieczne. Najpopularniejsze są schody półkowe drewniane. Idealnie pasują do wnętrz minimalistycznych, ale tak naprawdę wpiszą się w każdy wystrój domu.

Każdy z charakteryzowanych modeli schodów możesz zlecić do wykonania w firmie Green Step - schody drewniane i inne.

Kiedy kupić schody kręcone?

Schody kręcone idealnie sprawdzają się w małych dwupoziomowych mieszkaniach, gdzie nie ma wystarczająco dużo przestrzeni na usytuowanie tradycyjnych schodów drewnianych. Regularnie są też wykorzystywane przy antresolach. Schody kręcone zajmują niezwykle mało miejsca i są do kupienia także w sklepach budowlanych. Schody spiralne na dobitek są nieporównywalnie tanie, a ich montaż jest banalnie prosty. Schody kręcone tworzone są z różnych surowców. Możemy spotkać schody drewniane, stalowe, żeliwne, a nawet szklane. Ich konstrukcja oparta jest na planie koła. Na środku widnieje rdzeń, a dookoła niego przyczepiane są kolejne stopnie. Minusem tych schodów jest to, że nie nadają się dla małych dzieci i osób starszych - są strome i z tego powodu wejście nimi nie dla każdego będzie proste. Mogą również sprawiać kłopoty przy będących w domu zwierzakach domowych. Najczęściej znaleźć możemy taki typ schodów w domach nowoczesnych i loftowych.

About the Author

You may also like these