Jakie są zalety i zastosowania paneli winylowych?

Panele winylowe to nowość na rynku w naszym kraju. Wiele ludzi może mieć negatywne skojarzenia, kiedy słyszy nazwę panele winylowe. Najprawdopodobniej ma wtedy w głowie panele z minionej epoki, które kojarzone były z niskim standardem wykończenia. Współczesne panele winylowe to natomiast coś zupełnie innego. Trójmiasto to miejsce, gdzie to rozwiązanie jest coraz bardziej powszechne. Dzisiaj przybliżymy Ci jakie plusy ma to rozwiązanie i w jakich miejscach można je zastosować.

Właściwości paneli winylowych

Panele winylowe są złożone zwykle z czterech warstw, z czego górna warstwa odpowiada za uszczelnianie powierzchni. Poniżej warstwy zewnętrznej znajduje się warstwa z wydrukiem wzoru podłogi - najczęściej jest to naśladowanie drewna. W dalszej kolejności znajduje się rdzeń winylowy i warstwa stabilizująca. Ze względu na swoją dużą odporność panele winylowe idealnie sprawdzą się w pomieszczeniach mocno eksploatowanych. Z reguły stosuje się je w bibliotekach, budynkach użyteczności publicznej.

Poznaj zalety paneli winylowych

Nie bez przyczyny panele winylowe cieszą się tak ogromną renomą. Ze względu na swoje doskonałe cechy i odpowiednią cenę można je zauważyć w wielu miejscach. Wśród najważniejszych plusów podłóg winylowych możemy wyróżnić:

Mnogość wzorów

Aktualnie na rynku znajduje się tak duża ilość typów paneli winylowych, że z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie, poza klasycznymi, drewnianymi imitacjami istnieją także takie wykonane z ceramiki czy kamienne.

Brak hałasu

Właściwości akustyczne paneli winylowych są nadzwyczaj prawidłowe, panele wygłuszają odgłos, który tworzy się w czasie chodzenia.

Łatwy montaż

Panele winylowe nadają się do samodzielnego montażu, szczególnie te elastyczne; większość z nich montuje się poprzez system bezklejowy, a sam proces trwa tylko kilka godzin.

~~~~~~~~~~

Czy panele winylowe to dobry wybór? Według naszego doświadczenia stanowczo - tak. Przejrzyj okoliczne firmy oferujące montaż paneli winylowych w Gdańsku czy ogólnie w Trójmieście i wybierz właściwą podłogę do swojego wnętrza.

Informacje zaczerpnięte z: https://domistyl.pl/oferta/podlogi/winylowe/

About the Author

You may also like these