Jakim sposobem tworzone są hale przemysłowe?

Czy wiesz, że hale przemysłowe które są stawiane obecnie zwiększyły się prawie trzykrotnie w ciągu dwóch ostatnich dekad?
Z całą pewnością to zakłócenia w łańcuchu dostaw napędzają tę zmianę. Oczywiście również projektowanie, układ czy wybór lokalizacji dla hal się zmieniał. Niektórzy stawiają na konstrukcje stalowe inny natomiast na konstrukcje żelbetowe.

Jakim sposobem się stawia hale przemysłowe?

Ciężko jest ukryć, że budowa konstrukcji żelbetowych jest długim i pracochłonnym procesem. Zanim rozpoczniemy montaż konstrukcje stalowe wymagają uzyskania pozwolenia na budowę. Proces stawianie takich budowli jest określony w bardzo precyzyjny sposób. Aby uzyskać pozwolenie trzeba także sporządzenia projektu budowlanego konstrukcji. Ma on precyzyjnie odzwierciedlać wszystkie potrzeby inwestora oraz przeznaczenie obiektu. Nie zapominajcie, że projekt budowlany musi sporządzić architekt, który jest posiadaczem specjalnych uprawnień.

Jak tworzone są hale przemysłowe?

Budowa hali przemysłowej składa się z czterech podstawowych etapów. W skład każdego z nich wchodzi parę mniejszych czynności. Pierwszy etap, bez którego budowa się nie zacznie, jest zgromadzenie całej wymaganej papierologii oraz zrobienie projektu konstrukcji. Następne kroki to:

- prefabrykacja elementów konstrukcyjnych,

- montaż hali,

- prace wykończeniowe i instalacyjne.

About the Author

You may also like these