Kiedy warto zatrudnić firmę sprzątającą i jaką ofertę może nam zaproponować?

Każda firma sprzątająca przeważnie posiada troszeczkę inną ofertę i wtedy będzie świadczyć różne usługi. Wszystko zależy od wielkości firmy, tego jakich posiada specjalistów oraz w jakim mieście ma siedzibę. Firma sprzątająca z Gdańska prawdopodobnie będzie mieć trochę różną ofertę niż taka, która ma siedzibę w małej miejscowości. Nie oznacza to jednak, że nie mają one wspólnych cech. Na co możemy liczyć zatrudniając firmę sprzątającą?

Tekst we współpracy Cleanness - firma sprzątającą.

Jakie miejsca czyści firma sprzątająca?

Firmę sprzątającą najczęściej zatrudnia się do mieszkań i lokali usługowych. Często jednak możemy spotkać firmy, które proponują czyszczenie magazynów, hal produkcyjnych, supermarketów a nawet terenów na dworze. Naturalnie prace jakie robi się w biurze będą się bardzo różniły od tych w magazynie. Firmy, które zajmują się sprzątaniem w halach produkcyjnych przeważnie zajmują się cyklicznym myciem okien oraz ścian, odkurzaniem rurociągów i utrzymywaniem w czystości sprzętów produkcyjnych. Chodzi tutaj w głównej mierze o usuwanie smarów, pozostałości po klejach oraz pyłów. W halach produkcyjnych zazwyczaj potrzebna jest także konserwacja oraz dbanie o ciągi komunikacyjne i to też robią poszczególne firmy sprzątające. W magazynach dla odmiany sprzątanie bazować będzie na odkurzaniu oraz myciu szaf.

Jeżeli chodzi o sprzątanie galerii handlowych to przeważnie jest to związane z regularnym czyszczeniem posadzek i sprzątaniem w sektorach mięsnych, rybnych i piekarniach. Niezmiernie ważne jest tam to, że porządek trzeba utrzymywać zgodnie z normami HACCP.

Jak wygląda usługa sprzątania w mieszkaniach i biurach?

Firmy sprzątające w Gdańsku najczęściej oferują sprzątanie mieszkań i biur. Tego typu serwis jest odpowiadający wymaganiom klientów, ale tradycyjnie obejmuje odkurzanie, mycie posadzek, ścieranie kurzu i brudów ze stołów, komputerów, lamp oraz innych mebli, jak również sprzątanie i okażanie w łazienkach i kuchniach. W mieszkaniach zdarza się, że gospodarze umawiają się na zrobienie prania, wieszanie i prasowanie go, a od czasu do czasu tak samo w korporacjach jak i w mieszkaniach, firmy sprzątające zajmują się myciem okien, parapetów, szklanych drzwi a także kaloryferów. Pojawia się też sytuacja, w której w zakresie obowiązków pracownicy takich firm dowożą do lokali produkty higieniczne jak przykładowo ręczniki papierowe czy też mydło.

Coraz częściej bywa, że firmy sprzątające z Gdańska zatrudniane są po skończonym remoncie. Wtedy zakres obowiązków różni się od tego na co dzień. Jest to niezmiernie czasochłonna praca, która najczęściej wymaga użycia specjalnych środków chemicznych, właśnie dlatego o wiele lepiej i szybciej jest powierzyć to wykwalifikowanej ekipie sprzątającej.

Firmy sprzątające z Gdańska przeważnie oferują też czyszczenie na klatkach schodowych.

Jakich dodatkowych usług możesz się spodziewać po firmie sprzątającej?

Ostatnimi czasy spore firmy sprzątające rozpoczęły udostępniać usługę sprzątania terenów zewnętrznych. Zazwyczaj zawiera ona koszenie trawy, zamiatanie liści z chodników oraz odśnieżanie dróg i parkingów w miesiącach zimowych. Dokładny zakres zadań przeważnie jest do ustalenia z klientem, ale często wchodzi w to też wywóz śmieci lub skracanie żywopłotów i drzew.

Niezmiernie często firmy sprzątające oferują mycie elewacji oraz okien od zewnątrz nawet w sytuacji, kiedy nie ma możliwości otworzenia okien więc konieczne jest użycie specjalistycznego sprzętu.

Możemy znaleźć także ofertę czyszczenia dywanów lub renowacji posadzek. Serwis ten nie jest wykonywany na co dzień więc wymaga dodatkowego umówienia się. Podłogi czasem są przez firmy sprzątające akrylowane albo polimeryzowane, co polepsza ich kondycję.

Jak widać firmy sprzątające mają bardzo duży wachlarz obowiązków i nieważne czego potrzebujesz to prawdopodobnie znajdziesz ekipę w Gdańsku, która spełni Twoje wymagania. Proponujemy zawsze dopytać się jaką chemię wykorzystuje firma i dokładnie omówić zakres prac, tak aby później nie było żadnych nieporozumień. Przykładem tego może być mycie okien ponieważ zwykle nie ma tego w standardowej usłudze.

About the Author

You may also like these