Kominek gazowy wolnostojący – rady

Tworząc nasze zupełnie nowe pomieszczenie, takie jak duży pokój czy sypialnia zawsze pragniemy, aby było dla nas pomieszczeniem, dzięki któremu zaznamy relaksu i spokoju po wymagającym dniu. Kominek gazowy w każdym wnętrzu sprawdzi się dobrze, ponieważ jest idealnym elementem, dodającym charakteru i elegancji. Możliwość obserwowania spalającego się ognia, który ogrzewa nasze mieszkanie albo dom zawsze stwarza niezwykle magiczną atmosferę.

Na co zwrócić uwagę, aby nie tylko dobrze wyglądał, oraz był bezpieczny i dostosowany do indywidualnych oczekiwań?

Jak zacząć swoją przygodę z wolnostojącym kominkiem gazowym?

Zakup idealnego do naszego pomieszczenia kominka to nie wszystko. Pełen sukces osiągniemy wówczas, gdy dobrze opracujemy cały proces od A do Z. Pamiętajmy, że ważne jest kompleksowe przygotowanie. Zanim zdecydujemy się na zakup kominka zwróćmy uwagę, żeby pomieszczenie było dobrze uszykowane na jego montaż. Tak przedstawia się lista czynności, jakie musimy wykonać zanim kupimy kominek:

  • Doprowadzenie instalacji gazowej, do odpowiedniego pomieszczenia – tam, gdzie będzie stał nasz nowy nabytek, z oczywistych względów musi pojawiać się też instalacja gazowa.
  • Według przepisów prawnych, każde urządzenie gazowe wymaga posiadania zezwolenia na budowę. Jeśli jednak jest to nagła zmiana, powinna być ujęta na aktualnych dokumentach. Projekt instalacji gazowe powinien być elementem projektu budowlanego.
  • Odpowiednie doprowadzenie rur z gazem i dokładnie zmierzona średnica rury (powinna ona mieć maksymalnie 3-4 cale).
  • Szczegółowe przygotowanie komina (jeśli jest takowa konieczność – nie zapominajmy, iż kominek może zostać zaimplementowany bez udziału komina w całym procesie. Wówczas jednak należy zadbać o kompleksową wentylację za pomocą przewodu) – to zadanie dla zatrudnionych przez nas fachowców.

Wyżej wymienione fragmenty, ogólnych przygotowań są niezwykle istotne. Wiele z nich możemy zrobić sami, ale zazwyczaj przedstawione przykłady są robione przez zawodowców.

Design + wygoda

Podczas wyboru takiego urządzenia należy się kierować nie tylko swoim poczuciem stylu, jak i funkcjonalnością. Przez to, jak szybko rozwija się branża wolnostojących kominków gazowych mamy całą gamę wzorów do wyboru. Jesteśmy w stanie bez najmniejszych kłopotów dostosować design urządzenia do indywidualnych potrzeb oraz naszego pomieszczenia. Każdy jest w stanie znaleźć coś dla siebie. Zyskujemy zatem nie tylko ciepłe, jak i rewelacyjnie prezentujące się pomieszczenie. Kolejnym plusem jest, wygoda, którą zapewnia nam użytkowanie takiego rozwiązania jest nieoceniona. Nie musimy bowiem sprzątać pyłu i martwić się o zabrudzoną przez sadzę posadzkę. W końcu zapominamy o obowiązku dorzucania drewna, wystarczy włączyć dopływ gazu i podziwiać piękno płonącego ognia. Dodatkowo możemy wybrać wiele modeli, takie odpalane tradycyjnie a także te, które możemy uruchomić za pomocą pilota. Jest to rewelacyjne rozwiązanie dla osób, które zawsze marzyły o komfortowym i pięknym pomieszczeniu.

Jakie są pozytywne aspekty posiadania kominka gazowego?

Jest kilka zalet, które powodują, że coraz więcej ludzi podejmuje decyzje o zakupie kominka gazowego, a nie klasycznego. Należą do nich:

  • bezpieczeństwo – jest to jedna z najważniejszych rzeczy, przez które najczęściej wybieramy właśnie kominki gazowe wolnostojące zamiast klasycznych. Brak smogu i brak spalin w otoczeniu naszym i naszej rodziny, a dodatkowo, nowoczesne modele posiadają specjalne systemy zabezpieczeń.
  • Zamiast drewna – wkłady kominkowe – najczęściej zrobione ze stali, dzięki czemu nie musimy martwić się obowiązkiem ich czyszczenia. Co za tym idzie – zero popiołu i konieczności kolejnego sprzątania.
  • Niezwykle prosta obsługa – rola użytkownika zaczyna się i kończy na podpaleniu (przy pomocy pilota lub zapalniczką) i regulacja wielkości płomienia.
  • Niska awaryjność tego rozwiązania i brak konieczności regularnego i drogiego oczyszczania przewodów kominowych.

About the Author

You may also like these