Dlaczego my ?

Wybierzemy dla Ciebie najlepsze oferty kredytów gotówkowych. Podstawowe informacje na ich temat uzyskasz poniżej. Jeżeli masz dodatkowe pytania lub chciałbyś uzyskać szczegółową ofertę zachęcamy do wypełnienia formularza kontaktowego. Przedstawi Ci ją telefonicznie nasz doradca.

  • Sprawdzimy oferty 23 banków
  • Wybierzemy najlepszą ofertę
  • Przeprowadzimy Cie przez formalności

Wyślij Zapytanie

Obecnie w ofercie każdego banku możemy znaleźć kredyty gotówkowe, czyli pożyczki, udostępniane kredytobiorcom na dowolny cel. Kredyt gotówkowy można uzyskać nawet bardzo szybko, ale wszytsko zależy od oferowanych warunków. W myśl zasady, iż „nie sztuką jest kredyt wziąć, a terminowo go spłacić”, warto poświęcić nieco czasu na wybranie taniego kredytu. Czym zatem kierować się przy wyborze dobrej oferty?

Przystępując do poszukiwania optymalnej oferty taniego kredytu gotówkowego, większość potencjalnych klientów kieruje się oprocentowaniem nominalnym. Nie potrzeba dużego rozeznania na rynku finansowym, aby wiedzieć, że to właśnie oprocentowanie przesądza o wysokości płaconych rat kredytu. Tu reguła jest prosta, im niższe oprocentowanie, tym tańszy kredyt. A więc w poszukiwaniu dobrego kredytu, odrzucamy oferty z najwyższym oprocentowaniem.

Wskazówka: Banki reklamując dany produkt, zawsze podają najniższą wartość oprocentowania. Warto jednak wiedzieć, że wysokość oprocentowania zależna jest od kilku czynników, np. okresu kredytowania, kwoty kredytu, zdolności i historii kredytowej, czy lojalności klienta. Skuszeni reklamą niskooprocentowanego kredytu udajemy się do banku, gdzie może okazać się, iż podwyższą nam oprocentowanie dwukrotnie, gdyż jego wysokość zależy od indywidualnej oceny klienta. Warto zapamiętać prostą zależność - im wyższa kwota kredytu, lepsza zdolność kredytowa, tym oprocentowanie winno być niższe. Odwrotna zależność jest przy ilości rat, im ich więcej, tym oprocentowanie będzie wyższe.

Po drugie prowizja i haczyk zerowej prowizji. Prowizja banku za udzielenie kredytu przyjmuje zazwyczaj procentową wartość kwoty kredytu, która doliczana jest do kwoty zadłużenia lub pomniejsza kwotę wypłaconego kredytu. A zatem wybieramy kredyty z jak najniższą prowizją.

Wskazówka: Często banki uzależniają wysokość prowizji lub wprowadzają obniżoną prowizję (czasami 0,00 %) od wykupienia dodatkowych produktów np. kart kredytowej, konta osobistego, ubezpieczenia do kredytu. Zanim skusimy się na kredyt z niską prowizją, który sprzedawany jest w pakiecie z innym produktem, warto przemyśleć, czy dodatkowy produkt jest nam rzeczywiście potrzebny. Czasami lepiej wybrać standardową, aniżeli obniżoną i nie płacić za kartę kredytową, z której nie zamierzamy korzystać lub ponosić wysokie koszty niepotrzebnego ubezpieczenia.

RRSO, czyli rzeczywiste oprocentowanie, pokazuje relację sumy kosztów bezpośrednich kredytu do kwoty tego kredytu. RRSO uwzględnia wysokość odsetek, prowizji oraz opłaty przygotowawczej i innych kosztów bezpośrednio związanych z kredytem. Zasadniczo im niższe RRSO, tym tańszy kredyt, ale nie zawsze.

Wskazówka: Część kosztów kredytu np. ubezpieczenie, koszty dodatkowo wykupionego produktu bankowego nie są uwzględniane w RRSO. Porównywalnie dwóch kredytów z takim samym RRSO, nie zawsze jest miarodajną oceną ich kosztowności.

Tani kredyt, to dobry kredyt, który cechuje się nie tylko niskim oprocentowaniem, czy konkurencyjną prowizją, ale również atrakcyjnymi parametrami produktu dopasowanego do potrzeb klienta. Pod tą dość dziwnie brzmiącą nazwą ,,atrakcyjne parametry” kryją się takie cechy produktu, które zwyczajne ułatwiają życie potencjalnego kredytobiorcy. Dla jednych będzie to możliwość zawieszenia raty kredytu, dla innego możliwość wybrania dnia w miesiącu, w którym spłata raty będzie wymagalna lub formalności ograniczone do minimum.

Wskazówka: Jeśli po wstępnej selekcji ofert kredytu wybór zostaje zawężony do dwóch – trzech banków, ostateczna decyzja może zostać podjęta na podstawie ,,atrakcyjnych parametrów”.

gallery_2

Skontaktuj się z nami

Back to Top