Kredyty Dla Firm Przez Internet

wizytówka


Minimalny czas prowadzenia działalności
6 miesięcy

Kwota kredytu do 250 000 zł

Bez ZUS i US do 50 000 zł

Kredyt na start

 

Jak pozyskać finansowanie na wydatki firmowe?

Prowadzenie własnej firmy, szczególnie gdy pojawiają się problemy z utrzymaniem jej płynności finansowej czy znalezieniem środków na zrealizowanie zaplanowanych inwestycji, to nie lada sztuka. W takim przypadku z pomocą mogą przyjść kredyty dla firm dostępne w bankach.

kredyt dla firm 200x135Podstawowe rodzaje kredytów firmowych

Na ogół przedsiębiorca uzyska w bankach ofertę na cztery różne rodzaje kredytów firmowych:
•    Kredyt  inwestycyjny,
•    Kredyt w rachunku bieżącym,
•    Linia kredytowa,
•    Kredyt obrotowy.

Kredyt inwestycyjny

Kredyty inwestycyjne to sposób na finansowanie zaplanowanych inwestycji firmowych, w tym między innymi rozbudowa przedsiębiorstwa, stworzenie nowej linii produkcyjnej czy na zakup nowych maszyn i urządzeń. Można je podzielić na trzy podtypy:
•    Kredyty inwestycyjne na restrukturyzację,
•    Kredyty inwestycyjne na wyposażenie,
•    Kredyty inwestycyjne na zakup.

Pierwszy z kredytów inwestycyjnych, tj. kredyt na restrukturyzację może posłużyć Ci do pokrycia wydatków związanych z restrukturyzacją firmy. Z kolei kredyt na wyposażenie przyznawany jest na zakup nowoczesnego wyposażenia, np. nowego sprzętu komputerowego lub maszyn produkcyjnych. Ostatni z kredytów tego typu, kredyt inwestycyjny na zakup,  kierowany jest przez banki do przedsiębiorców planujących utworzenie nowych obiektów przemysłowych.

Każdorazowo przy ubieganiu się o tego rodzaju kredyt, bank będzie wymagał od Ciebie, jako przyszłego kredytobiorcy, przedstawienia dokładnego biznes planu planowanego przedsięwzięcia.

Kredyt w rachunku bieżącym

To analogiczny produkt do limitu debetowego w koncie dla osób prywatnych. Firma, podpisując umowę o rachunku w kredycie bieżącym, dostaje możliwość debetowania swojego konta do wysokości przewidzianej w umowie limitu. Jest to bardzo przydatne narzędzie do utrzymania płynności finansowej i pokrycia większości bieżących wydatków firmy. Gwarantuje natychmiastowe finansowanie w przypadku, kiedy przejściowo brakuje firmie środków własnych na rachunku. Każda wpłata na rachunek automatycznie zmniejsza saldo kredytu.

W umowie z bankiem możesz wynegocjować, jaka będzie wysokość debetu, jego oprocentowanie w skali roku oraz czas trwania. Na kredyt w rachunku bieżącym możesz liczyć, jeśli posiadasz konto w danym banku od co najmniej 3. miesięcy. Jako stały klient banku możesz złożyć wniosek o uzyskanie takiego kredytu również w trybie online, bez konieczności odwiedzania placówki bankowej. Bank na podstawie bieżących wpływów na konto oceni, jaki limit debetowy przyznać i czy dostaniesz pozytywną decyzję kredytową. Kredyt zaciągnięty przez Internet to wygodny sposób na pokrycie wydatków firmowych z zewnętrznych źródeł.

Linia kredytowa

Linia kredytowa jest konstrukcyjnie podobnym kredytem firmowym do kredytu w rachunku bieżącym. Jedyna różnica jest taka, że linia prowadzona jest w oddzielnym koncie bankowym, przez co środki wpływające na Twoje konto bieżące nie będą zmniejszały Twojego zadłużenia.

Kredyt obrotowy

Ostatnim z możliwych kredytów firmowych jest kredyt obrotowy, również chętnie stosowany do finansowanie bieżącej działalności firmowej. Możesz przeznaczyć go na:
•    wypłatę wynagrodzeń pracowniczych,
•    zapłatę faktur, czy należności za dostawy towarów i surowców.

Banki wyznaczają górny limit wysokości kredytu obrotowego posiłkując się wysokością obrotów na rachunku firmowych. Ważna jest przy tym ogólna kondycja ekonomiczna przedsiębiorstwa. Kredyt obrotowy może być spłacony w ratach miesięcznych lub jednorazowo, ale zawsze doliczane są do niego co miesiąc odsetki. Kredyty obrotowe na ogół mają bardzo niskie, korzystne dla kredytobiorców oprocentowanie. Je również, w wielu przypadkach, będziesz mógł zaciągnąć przez Internet.


Niniejsza treść nie stanowi oferty w rozumieniu art. 66 Kodeksu Cywilnego. Ma charakter wyłącznie informacyjny.
Zdjęcie: Fotolia all rights reserved

Zostaw kontakt. Oddzwonimy!