Męski styl - jak się ubrać na wesele?

Wesele jest dużym przeżyciem - zarówno dla pary młodej jak i dla gości. Zazwyczaj jeśli zostaniemy zaproszeni na taką uroczystość to natychmiast pojawia się w naszej głowie pytanie - w co się ubrać? Jak wyglądać zjawiskowo na weselu przyjaciół albo kogoś z rodziny? Kobiety w tej materii zawsze mają utrudnione zadanie, ponieważ wybór ubrań dla kobiet jest ogromny. Kombinezony, suknie, sukienki, spódniczki i wiele wiele innych, a w szczególności obuwie. Ale czy jest to równoznaczne z tym, iż mężczyźni mają utrudnione zadanie?

Tradycja czy coś bardziej ?

Wesela to jednak imprezy, bądźmy szczerzy, z zasady klasyczne. W związku z tym często rodzi się pytanie - “czy wypada ubrać to na wesele”? Kiedyś to pytanie pojawiało się tylko u Pań, ponieważ klasyczny strój dla mężczyzn na wesele, to po prostu garnitur. Tak jest dnia dzisiejszego, lecz na szczęście, pojawiło się na rynku odzieżowym w tym zakresie kilka udoskonaleń - w zależności od tego co się komu podoba i w czym komfortowo się czuje. Nie ma już przymusu, żeby garnitur był tylko czarny. W dzisiejszych czasach może być on równie dobrze szary, granatowy a nawet bordowy. I nikt nie będzie w tym widział nic dziwnego. Dzięki temu mężczyźni mają możliwość, aby połączyć klasykę z elementami nowej mody.

Jakie elementy można ze sobą łączyć a czego się wystrzegać .

Rozwiązań jest bardzo dużo i są kwestią indywidualnych preferencji. Jednak warto zapamiętać, czego pod żadnym pozorem nie zakładać:
całkowity zakaz jeansów - nie ma o tym mowy! Nawet jeśli może się wydawać, że doskonale prezentują się z białą koszulą i marynarką.
koszule z krótkim rękawem - może jest to niesprawiedliwe w stosunku do mężczyzn, ponieważ kobiety, podczas wesel w gorące dni, mają krótkie sukienki lub suknie bez pleców. Jednak to nie to samo - męska koszula z krótkim rękawem nie jest aż tak elegancka - przez co prezentuje się zbyt “luzacko”
Dawniej panowała zasada o tym, aby nie zakładać czarnego garnituru - ale teraz w tym temacie dużo się zmieniło - coraz częściej pan młody decyduje się na inny kolor niż czarny - dlatego zasada nie sprawdza się w dzisiejszych czasach.

Jakie są plusy posiadania garnituru, który będzie uszyty na miarę?

Garnitury szyte na miarę z reguły kojarzą się z ogromnym wydatkiem. Wiele osób bowiem uważa, że nie mogą sobie pozwolić na tak wydatek. Jednak, że jest to opinia sprzed lat, kiedy większość panów na tego typu okazje, kupowała garnitury w sklepach odzieżowych. Niestety aktualnie, ceny na półkach sklepowych, zwłaszcza odzieżowych, rosną bardzo szybko. Co za tym idzie, koszt garnituru uszytego na miarę nie wydaje się już aż tak wysoka, a wręcz przeciwnie. Komfort noszenia jest zdecydowanie większy, ponieważ krawiec dokładnie nas wymierzy i idealnie dobierze materiał. Co sprawi, że nosząc taki garnitur,poczujemy się jak w drugiej skórze. A wybierając się na wielogodzinną imprezę, najbardziej istotny, elementem jest nasza wygoda.

About the Author

You may also like these

No Related Post