Moda w urządzaniu wnętrz - jakie będą w 2022 roku

Moda wnętrzarska w 2022 roku z reguły będzie podobne do tych z poprzedniego roku, niemniej jednak zobaczymy też kilka nowych trendów, które będą zaskoczeniem dla wielu osób. Ten rok skupia się w dużym stopniu na ekologii, a także na rzeczach ręcznie robionych.

Sprawdź jakie barwy będą modne we wnętrzarstwie w tym roku

Uposażenie zrobione z naturalnych materiałów to nieodłączny składnik mody we wnętrzarstwie w 2022 roku. Kolorem przewodnim w tym sezonie jest zielony. Projektowanie wnętrz w Warszawie w 2022 roku kładzie nacisk na zielone akcenty w projektowanych wnętrzach. Najbardziej popularne są intensywne barwy kojarzące się z kamieniami. 

Oprócz zieleni w trendy wpisuje się jeszcze kolor fioletowy. Kolor fioletowy nie był od dłuższego czasu widziany w trendach wnętrzarskich. Jako ciekawostkę dodamy, że fioletowy był najpopularniejszy w latach 80. W bieżącym roku w trendzie jest odcień ametystu, bzu albo jagody.

Aczkolwiek obecne trendy wnętrzarskie będą łaskawe również dla fanów minimalistycznych wnętrz ponieważ modne będą też  ciepłe kolory ziemi, do których należy na przykład  gliniana szarość, brąz, karmel.

Najmodniejsze meble w roku 2022 - sprawdź jakie są!

W 2022 nadal modne są meble systemowe. Cieszą się one od paru lat dużą popularnością. Nic w tym dziwnego, ponieważ są one ogromnie praktyczne.  Meble modułowe które będa w modzie w 2022 zaintrygują nas nisko zaprojektowanym siedziskiem wyraźne zainspirowanym wystrojem azjatyckim.

Warto także nadmienić, że dzisiejsze trendy w urządzaniu wnętrz mocno nawiązują do mody z lat 80. 

Jaka tkanina jest w trendach w bieżącym roku? - zobacz!

Wystrój domu, a szczególnie sypialni w 2022, będą oparte na miękkich tapicerkach i przyjemnych w dotyku tekstyliach. Królem tkanin welur, jest on nie tylko miękki, to dodatkowo perfekcyjnie odbija światło, przez co jest doskonały materiał do eleganckich domów.
Można także nadmienić, że plany wnętrz w tym roku tuż obok weluru wykorzystują tkaniny lniane. Projektanci wnętrz, których miejscem pracy jest na przykład Warszawa lubią tapicerki o wyraźnym splocie, lnianą pościel oraz cieniutkie wykonane z lnu zasłony które nadają modernistycznym wnętrzom delikatnego, rustykalnego klimatu. 

Które kamienie są w modzie w tym roku?

Marmur - właśnie ten  luksusowy i chłodny minimalistyczny kamień został trendem w tym roku. Marmur stosuje się do tworzenia między innymi  stołów, stolików bądź blatów kuchennych.
A także w bieżącym roku w modernistycznych wnętrzach nie brakuje różnorodnego kamieni. Możemy go spotkać w formie kafelków ściennych, jako część mebli oraz materiał, z którego powstają dodatki.

Zobacz dlaczego w 2022 roku ekologia jest tak ważny w trendach wnętrzarskich

Wygląda na to, że moda na ekologię w pełni wpasowały się do branży wnętrzarskiej. Moda wnętrzarska na bieżący rok jasno stwierdzają, że ekologia jest wyjątkowo ważna. Projektanci prześcigają się w wytwarzaniu mebli a także dodatków z ekologicznych materiałów.
Oczywiście nie znaczy to, że za musisz zagospodarować swój dom designerskimi przedmiotami eko. W recyklingowe trendy wnętrzarskie wspaniale wpiszą się meble wykonane z palet, a także zakupione na pchlich targach. Można też wyszukać interesujące meble z okresu PRL-u, które w tym roku także są w modzie. Generalnie podstawą ekologicznego trendu jest przecież ograniczenie konsumpcji.

Które style we wnętrzach są w trendzie w 2022 roku?

Style wnętrzarskie w tym roku są bardzo kontrastowe. Po pierwsze można zaobserwować, modę na styl prosty a także fascynację środowiskiem naturalnym, z drugiej stronu widoczny jest trenda na ekscentryczne eksplozje kolorów i kształtów. A także w tym roku powróciła do wnętrzarstwa moda z lat 80. Obserwujemy też u projektantów fascynację stylem orientalnym.

About the Author

You may also like these