Najskuteczniejsze metody walki z owadami

Szczególnie irytują w okresie letnim. Owady mają wtedy najlepszy moment na rozmnażanie się i przy okazji drażnienie ludzi. Brzęczą, gryzą i wszystkim przeszkadzają. Bywają jak hydra - na miejsce jednego zabitego przylatuje następne pięć. Można spotkać różne metody walki z nimi - od naturalnych do chemicznych dróg. Wykorzystuje się różne lepy i pułapki, w drzwiach i oknach zakłada się moskitiery we Wrocławiu. Wrocław, Białystok czy Praga - kłopot dotyka niemal wszystkich zakątków na naszej szerokości geograficznej. Jakie są najlepsze sposoby radzenia sobie z owadami?

Uciążliwe insekty - popsują ci grilla?

Gdy za oknem jest ciepło aż chce się żyć. W okresie od kwietnia do września chętnie spotykamy się ze znajomymi na świeżym powietrzu. Ogródki działkowe, stoliki z parasolkami w knajpach, zalewy - wszystko to kipi życiem. Latu towarzyszy zapach grilla. Jednak nie jedynie. Towarzyszy mu często brzęczenie komarów i pozostałych owadów. Są one w stanie odebrać całą przyjemność z takich wydarzeń. Można je jednak neutralizować.

W lecie w marketach wzrasta zapotrzebowanie na wszelkiego rodzaju spraye, żele czy preparaty, których zadaniem jest odstraszanie komarów i innych owadów. Nasza krew jest wabiąca dla tych latających “potworków”. Wielokrotnie udało się dowieść, że sklepowe preparaty są skuteczne. W prawdzie ich zapach nie jest przyjemny, ale ich działanie może zapewnić spokojnie spędzonego grilla czy wypad za miasto.

Są również bardziej naturalne sposoby odstraszania insektów. Owady, a szczególnie komary są bowiem bardzo wyczulone na zapachy. W związku z tym wszelkie mocne zapachy je odpychają. Mowa o cytrynie, cebuli czy czosnku. Także rośliny doniczkowe lub olejki eteryczne wychodzą obronną ręką ze starć z tym letnim przekleństwem.

Owady przeszkadzają w domu? Pozbądź się ich!

Uchylone okna i drzwi to podstawa w lecie. Upał lejący się z nieba jest trudny do wytrzymania w zamkniętych pomieszczeniach. Szkopuł w tym, że wraz ze świeżym powietrzem, do naszych mieszkań wpadają też komary i spółka. One również szukaja chłodu. Co więcej po zmroku wabi je światło i zapach ludzkiej krwi.

Jednym ze sposobów walki sobie z insektami są różnego typu pułapki na owady. Można je nabyć w większości sklepów. Zazwyczaj kuszą one owady swoim zapachem, a następnie skutecznie uziemiają. Tego typu wabikami są np. lepy - stosuje się je przeważnie do łapania much, ale sprawdzają się też w przypadku innych owadów.

Sposobem, które uniemożliwia owadom dostawać się do pomieszczeń są moskitiery. Wrocław może posłużyć tu za przykład. Jest to sporych rozmiarów miasto, gdzie panuje stosunkowo wysoki poziom wilgotności powietrza. Są to warunki pefekcyjne do rozwoju różnych insektów. Toteż moskitiery umożliwiają normalne funkcjonowanie Wrocławianom. Przynajmniej w domowym zaciszu pozwalają poczuć ulgę od uciążliwych stworzeń.

About the Author

You may also like these