Parkiet czy panele? Wady i plusy tych rozwiązań w Twoim mieszkaniu

Szeroki wybór

Bardzo ważną kwestią podczas urządzania domu lub mieszkania jest na pewno wybór podłogi do konkretnych pokoi. Rodzajów jest bardzo dużo, począwszy od wykładzin, a skończywszy na kafelkach. Co bardziej wymagające osoby, które w szczególności doceniają klasyczne rozwiązania, z pewnością skupią się jednak na drewnianych podłogach. Zwykle jest się wtedy przed wyborem: zdecydować się na parkiet czy panele siedlce?

Istota pielęgnacji

Zanim przejdziemy do poszczególnych wad i zalet obu rozwiązań, należy położyć duży ciężar na fakt, że niezależnie od tego, czy wybierzemy panele, czy parkiet, powinniśmy zaopatrzyć się w lakier do podłogi. Jest to podstawa odpowiedniej pielęgnacji drewna, które znajduje się pod naszymi stopami.

Co wybrać?

Parkiet jest rozwiązaniem znacznie droższym, ale przy tym bardzo wytrzymałym. Cena paneli może być trochę bardziej kusząca, ale w tym wypadku musimy zdawać sobie sprawę z niezbyt przyjemnej akustyki oraz tego, że panele są o wiele mniej wytrzymałe, przez co mogą wystarczyć na kilka lat mniej. Warto więc podjąć wybór na podstawie ilości pieniędzy, jakie mamy na ten zakup oraz wymagań w kwestii wyglądu oraz trwałości. Trzeba również pamiętać, że parkiet jest bardziej wymagający względem podłoża, na którym ma się znaleźć.

About the Author

You may also like these