Rekuperacja - na czym polega i jakie są jej zalety?

Rekuperacja staje się coraz popularniejsza w rejonie Gdyni i całego Trójmiasta. Do wzrostu popytu przyczynia się rozwój technologii budowlanych. Kiedy nowe budynki są coraz lepiej izolowane, często montowane są szczelne okna, wymiana powietrza we wnętrzu bywa trudnością. Przeczytaj, jakie są zalety rekuperacji i sprawdź, jaka jest zasada jej działania.

Jak działa rekuperacja?

Najbardziej intuicyjną rzeczą, jaką robi większość osób, jest otworzenie okien. Wiąże się to jednak z dużą utratą ciepła w pomieszczeniach wentylowanych w ten sposób. Dochodzi do tego hałas oraz pyły z zewnątrz kłopotliwe dla alergików, zwłaszcza jeśli chodzi o duże miasto takie jak Gdańsk czy Gdynia. Rekuperacja to technologia wentylacji nawiewno - wywiewnej z odzyskiem ciepła. Dzięki wirnikom czyste zimne powietrze, które zostaje pobierane do wnętrza zostaje ocieplone dzięki energii odzyskanej z powietrza, które zostało wyciągnięte z pomieszczenia. Cykl ten odbywa się bez hałasu oraz przy niewielkim użyciu prądu.

Jakie zalety ma rekuperacja?

Niewątpliwą zaletą rekuperacji jest kwestia oszczędności. Rekuperacja umożliwia na zaoszczędzenie na koszcie za ogrzewanie nawet do 70%, dzięki temu, że nie wytraca się temperatura podczas wentylacji pomieszczeń. Dzięki użyciu filtracji możesz cieszyć się świeżym powietrzem bez przykrych zapachów czy hałasu. Jest to również bardzo bezpieczne dla środowiska rozwiązanie. Bez rekuperacji budynki ekologiczne czy pasywne nie mają możliwości odpowiednio działać. Największą zaletą rekuperacji jest jednakże jej pożyteczny wpływ na samopoczucie, dzięki świeżemu powietrzu o optymalnej temperaturze i wilgotności poczujesz się świetnie, Twój sen stanie się lepszy, zwiększy się Twoja koncentracja, skóra i błony śluzowe będą odpowiednio nawilżone, a alergicy dostaną wolne od pyłków powietrze.

Montaż rekuperacji

By rekuperacja funkcjonowała bez zarzutu, nieodzowny jest dobry projekt techniczny i profesjonalny montaż. Warto skorzystać z usług fachowej firmy oferującej usługi na terenie Trójmiasta. Dzięki temu będziesz mógł cieszyć się świeżym powietrzem przez wiele lat.

Źródło: Ecosynergia

About the Author

You may also like these