Sposoby na aranżację małego pokoju?

Wiele osób, które posiada wielki pokój zmaga się z problemem jak go urządzić. Pamiętaj jednak, że niedużą przestrzeń również można wspaniale urządzić. Jeśli nie masz pomysłu to przeczytaj nasz tekst bądź zatrudnij profesjonalistę - architekt wnętrz w Konstancinie na pewno urządzi niewielki pokój perfekcyjnie.

Kolor pokoju - na to zwróć uwagę

Czy masz pojęcie, że dobrze dobrana kolorystyka potrafi zdziałać cuda? Kolor jest w stanie optycznie powiększyć pokój. Do niewielkiego pokoju proponujemy wybierać jasne kolory. Kolor biały z pewnością jest najlepszym wyborem, z uwagi na to, że rozjaśni i rozświetli nieduży pokój, a także stworzy w nim wrażenie porządku, spokoju i eleganckiej równowagi. Oprócz bieli na ścianach warto go również zastosować na meblach. Wprowadź także białe zasłony i firanki oraz białe dodatki, takie jak narzuty na łóżko czy wazony. Pamiętajcie aby również podłogę utrzymać w jasnych barwach. Jeżeli jest ona już w ciemnej barwie to świetnym pomysłem będzie położenie na niej jasnego dywanu. Oprócz białego koloru warto wybierać écru, beże, delikatne odcienie różu, brzoskwini i błękitu bądź delikatne szarości.

Mix faktur w małym pokoju - to świetne rozwiązanie

Bez wątpienia białe kolory mogą sprawić, że pomieszczenie będzie wyglądać zbyt bardzo nudno. Aby temu zapobiec trzeba zacząć eksperymentować z teksturami. Inne materiały i wzory staną się subtelnym i jednocześnie ciekawym sposobem na wzbogacenie aranżacji niewielkiego pokoju. Na przykład możesz odsłonięte cegły pomalować na biały kolor, zmiksować elementy matowe i połyskujące.

Centralny punkt niedużego pokoju jest bardzo ważny

Jeżeli nie wiesz od czego zacząć, spróbuj określić centrum przestrzeni.
Zadaniem takiego punktu jest organizowanie wystroju i przyciąganie uwagi osób, które wchodzą do wnętrza. Może nim być tak naprawdę dowolny element, czyli obraz, kominek, dywan, stolik kawowy, czy też krzesło.

About the Author

You may also like these