Targi branż rolet, bram i osłon przeciwsłonecznych

Międzynarodowe targi rolet i osłon przeciwsłonecznych odbywają się systematycznie co 3 lata w Stuttgarcie. Jest to bardzo ważne wydarzenie w tej branży gromadzące ponad 1000 wystawców z całego świata. Targi te organizowane są na 10 halach o łącznej powierzchni 124 000 metrów kwadratowych. Każdą imprezę odwiedza ponad 65 000 odwiedzających ze 140 krajów. Producenci pokazuja innowacyjne rozwiązania w dziedzinie markiz, rolet, osłon przeciwsłonecznych, bram, drzwi oraz wiele innych. Warto wiedzieć, że niektórzy producenci czekają z prezentacją swoich najnowszych produktów właśnie na targi w Stuttgarcie. Hale wystawowe zlokalizowane są niedaleko lotniska oraz autostrady, co umożliwia gościom na bezproblemowe dotarcie na wydarzenie. Większość firm, które prezentują tam swoje wyroby, to firmy zagraniczne. W 2018 na 1027 wystawców, aż 774 przybyło spoza Niemiec.

Bogaty program  ramowy targów kluczem do sukcesu

Rozkład targów rozpoczyna wręczenie nagrody za Innowacyjność. Kolejnym punktem programu są prezentacje Młodych Talentów, a także R+S Update, Forum Bram i Drzwi, prezentacja Instytutu Techniki Okiennej. Dzięki wsparciu organizacji partnerskiej odbyły się również warsztaty ES-SO (European Solar Shading Innovation). Warto zaznaczyć, że program ramowy urozmaicono o dodatkowe imprezy zaadresowane do konkretnych grup docelowych. Niewątpliwie targi w Stuttgarcie są sposobnością do pogłębienia specjalistycznej wiedzy i wymiany doświadczeń ze specjalistami w obrębie rolet okiennych, markiz, czy drzwi. Grafik jest starannie ułożony, aby jak najlepiej odpowiedzieć na wymagania rynku. Goście mogą na żywo zapoznać się z innowacjami w branży, oraz przyjrzeć się rozwiązaniom w zakresie bezpieczeństwa, komfortu, efektywności energetycznej oraz automatyzacji.

Nowości w organizacji targów?

Ostatnia edycja wydarzenia odbyła się w 2018 roku. Zmieniono wówczas miejsce na halach tak, aby dział „Outdoor.Ambiente.Living” miał znacznie więcej przestrzeni wystawienniczej. To właśnie tam hotelarstwo i gastronomia mogły prezentować swoje innowacje, ponadto w Rothausapark zorganizowano wystawy wyjątkowe dedykowane zwłaszcza tej branży. Najnowsze rozwiązania w branży są na tyle elastyczne, że można je wykorzystywać niemal w każdych stylach architektonicznych, oraz wyróżniają najnowszymi rozwiązaniami technicznymi i szczególnym wzornictwem. Na pewno godny uwagi jest również dział „Smart Home”, na którym miało miejsce wiele wykładów a także dyskusji. Swoimi doświadczeniami podzielili się m. in. specjaliści od systemów antywłamaniowych, architekci oraz kupujący. Każdego dnia targów zaplanowano inny temat przewodni taki jak:

  • komfort,
  • ochrona antywłamaniowa,
  • efektywność energetyczna,
  • montaż nowych rozwiązań.

Umożliwiło to szczegółowe omówienie każdego tematu. Nie zostały pominięte także kwestie sprzedaży najnowocześniejszych rozwiązań w branży. Na targach w 2018 roku po raz pierwszy odbył się ogólnoświatowy kongres Automatic Doors. Targi są z całą pewnością okazją do wyznaczenia określonych standardów w branży. Przykładem mogą być rolety, które są coraz szybsze, bardziej zautomatyzowane i są inteligentne. W chwili obecnej rolety poza zapewnianiem bezpieczeństwa, zwiększają również efektywność energetyczną domów. Również bramy nie zostają w tyle w tej kwestii. Dzięki wykorzystaniu współczesnych rozwiązań technologicznych w zakresie napędów są także bardziej komfortowe. Niewątpliwie fundamentalnym aspektem w dziedzinie drzwi jest ochrona przeciwpożarowa i zabezpieczenia przed zadymieniem. W przypadku zabezpieczeń przeciwsłonecznych, to w tym dziale pokazano współczesne wzornictwo w połączeniu z najnowszą techniką. Również i w tym przypadku nie pominięto bardzo istotnej kwestii jaką jest efektywność energetyczna zarówno jeśli chodzi o osłony zewnętrzne, jak i wewnętrzne.

Polscy wystawcy na targach 

Targi w Stuttgarcie są na pewno wydarzeniem ogólnoświatowym, z tego powodu nie mogło zabraknąć na nich kluczowych polskich producentów rolet, drzwi oraz markiz. Na targach, które odbyły się w 2018 roku pojawiła się liczna grupa polskich dziennikarzy, odwiedzających oraz wystawców. Swoje innowacyjne produkty zaprezentowało wówczas aż 39 wystawców z Polski.

Odwołane targi z 2021 roku

Targi w 2018 roku odniosły znaczący sukces, znacznie przewyższając oczekiwania organizatorów, głównie dzięki zwiększeniu powierzchni wystawowych. Następna edycja została zaplanowana 3 lata później, czyli w 2021 roku. Niestety, ostatnie targi przeniesiono przez wzgląd na na pandemię. Najbliższa edycja targów odbędzie się na początku 2022 roku. Po długich dyskusjach z najważniejszymi producentami, partnerami targów oraz ze stowarzyszeniami branżowymi tak zadecydowano. Pomimo tego w zaplanowanym czasie miała miejsce elektroniczna wersja targów R+T digital. Na potrzeby zainteresowanych stworzono bezpieczną platformę, która umożliwiła wystawcom swobodny kontakt online. Pozwoliło to na wymianę informacji pomiędzy producentami i gośćmi.

Targi dla zwiedzających – wyjazd

Targi w Stuttgarcie od dłuższego czasu cieszą się znacznym powodzeniem i zainteresowaniem zwiedzających. Jest to ważne wydarzenie dla osób zainteresowanych najnowszymi technologiami w zakresie osłon przeciwsłonecznych, bram, markiz, drzwi i wielu innych. Systematycznie co trzy lata wystawcy z całego świata gromadzą się, aby zaprezentować najnowsze osiągnięcia w branży. Mimo wszystko wyjazd na takie wydarzenie może być problematyczny, z tego powodu można skorzystać z oferty firm organizujących tego rodzaju wyjazdy. Może z tego skorzystać zarówno gość, jak i producent. Dzięki temu można mieć pewność, że wszystkie szczegóły wyjazdu będą dobrze zaplanowane od a do z. Dzięki temu wystawca może skupić się na zaprezentowaniu wyrobów, a nie na organizowaniem dojazdu czy noclegu.

About the Author

You may also like these