Ubezpieczenie Zdrowotne - Badania Lekarskie i Najlepsi Lekarze Specjaliści

ubezpieczenia zdrowotne 200x150Chcesz leczyć się bezpłatnie w państwowych i prywatnych przychodniach lekarskich? Planujesz zagraniczny wyjazd na narty albo na nurkowanie do Egiptu? Zainteresuj się możliwością wykupienia ubezpieczenia zdrowotnego. Pozwoli Ci ono cieszyć się życiem pełną piersią, a odpowiedzialność za leczenie spoczywać będzie na Towarzystwie Ubezpieczeniowym.

Zalety prywatnego ubezpieczenia zdrowotnego

Prywatne ubezpieczenie zdrowotne daje możliwość szybkiego skorzystania z usług lekarza rodzinnego, pediatry, a także lekarzy specjalistów z dziedziny diagnostyki, rehabilitacji, czy opieki stomatologicznej. Ubezpieczyciele w swojej ofercie zawierają również możliwość leczenia szpitalnego.
Ubezpieczenie zdrowotne generalnie ochroni Cię przed ryzykiem chorób, zaistniałych urazów, wymagających hospitalizacji czy wszczęcia specjalistycznego leczenia i wykonania badań lekarskich. Dzięki tego rodzaju polisie zapewniasz sobie i swoim bliskim bezpłatne leczenie w wybranych placówkach zdrowia.

Formy ubezpieczenia zdrowotnego

Zasadniczo możemy podzielić ubezpieczenia zdrowotne na:
•    dobrowolne
•    obowiązkowe

Dobrowolne ubezpieczenia zdrowotne są ubezpieczeniami fakultatywnymi, prywatnymi. Polisę w tym przypadku wykupuje dla siebie i swojej rodziny sam ubezpieczony w Towarzystwie Ubezpieczeniowym. Taka polisa może obejmować:

•    badania lekarskie
•    wizyty u lekarzy specjalistów
•    dokonywanie zabiegów
•    hospitalizację
•    konsultacje z lekarzami pierwszego kontaktu itd

Prywatne ubezpieczenie zdrowotne pozwala na odzyskanie kosztów leczenia w Polsce i za granicą przez ubezpieczonego. Polisa ubezpieczenia zdrowotnego w formie prywatnej umożliwia korzystanie przez klienta z wysokiej jakości usług medycznych w prywatnych przychodniach lekarskich i szpitalach specjalistycznych.

Dla kogo ubezpieczenie obowiązkowe?

Osoby pracujące na podstawie umów o pracę  lub umów cywilnoprawnych oraz ich dzieci, osoby bezrobotne, renciści i emeryci, są objęci obowiązkowym ubezpieczenie zdrowotnym, które umożliwia im korzystanie ze świadczeń opieki zdrowotnej. Obowiązkowe ubezpieczenie zdrowotne jest finansowane przez pracodawców, ZUS, KRUS albo przez Urząd Pracy czy budżet państwa. Powszechne ubezpieczenie zdrowotne jest zawarte wówczas, gdy ubezpieczony zgłoszony jest do kasy chorych oraz uiszczona zostanie za niego składka.

Czy warto wykupywać dodatkowe ubezpieczenie?

Jeśli często chorujesz, znajdujesz się w grupie ryzyka zachorowania na poważne schorzenia, chcesz korzystać z opieki zdrowotnej wszędzie tam, gdzie zajdzie taka potrzeba, a nie chcesz płacić za wizyty prywatne z własnej kieszeni, zdecyduj się na wykupienie polisy ubezpieczenia zdrowotnego prywatnego.

Niniejsza treść nie stanowi oferty w rozumieniu art. 66 Kodeksu Cywilnego. Ma charakter wyłącznie informacyjny.