W jaki sposób tworzone są projekty instalacji fotowoltaicznej?

Fotowoltaika staje się współcześnie coraz popularniejsza. Jest to nie tylko bardzo ekologiczne, ale także ekonomiczne rozwiązanie. Instalacja fotowoltaiczna powinna być właściwie przemyślana - pozwoli to przede wszystkim sporo zaoszczędzić. W tym celu powinno się zacząć od jej szczegółowego zaprojektowania. Od czego powinno się zacząć montaż fotowoltaiki?

Partnerem tekstu jest przedsiębiorstwo Technit - fotowoltaika Gdańsk.

Instalacja fotowoltaiczna zaprojektowana według potrzeb

Bardzo ważne jest, aby projekt instalacji fotowoltaicznej był dopasowany do potrzeb mieszkańców oraz parametrów budynku. Powinien on uwzględniać parametry techniczne budynku – stan oraz rodzaj pokrycia dachu. Pracownicy zajmują się rozpisaniem kształtu i wymiarów, a także kątów nachylenia dachu. Na projekcie zostaną umieszczone też parametry terenowe oraz zapotrzebowanie na energię - aby to oszacować, powinno się wziąć pod uwagę zarówno dotychczasowe, jak i przewidywane zużycie prądu.

Projektowanie instalacji fotowoltaicznych – czy opłaca się skorzystać z pomocy specjalisty?

Na początku powinno się zaznaczyć, że stworzenie projektu instalacji fotowoltaicznych bywa skomplikowane. Podejście do tego na własną rękę nie zawsze będzie najkorzystniejszym wyjściem – nie tylko dlatego, że zajmuje mnóstwo czasu oraz zaangażowania, ale również wymaga fachowej wiedzy.

Znacznie wygodniejsze będzie zdecydowanie się na pomoc firmy zajmującej się fotowoltaiką. Profesjonaliści podejdą do zagadnienia profesjonalnie, a klient nie musi się już niczym martwić. Najlepsza firma skróci czas tworzenia projektu oraz jego wykonanie. Co więcej, instalacja fotowoltaiczna będzie najwyższej jakości. Projekt zostanie dopasowany do wszystkich wymogów terenowych czy technicznych.

Jak wykonywany jest projekt instalacji fotowoltaicznej?

Pracownicy zaczną od przeprowadzenia wywiadu z mieszkańcami, aby dokładniej poznać ich wymagania oraz aktualne wykorzystanie prądu. Następnie określą zużycie prądu i dopasują odpowiednio wydajną instalację. W czasie planowania układu paneli pracownicy uwzględnią straty z powodu zacienienia. Projektant dokładnie rozplanuje rozmieszczenie przewodów, miejsce podpięcia z instalacją elektryczną wewnętrzną oraz miejsce umieszczenia falownika.

About the Author

You may also like these