W jaki sposób zabezpieczyć ogród przed dzikimi zwierzętami?

W Polsce zostały wprowadzone wyznaczone okresy polowań na zwierzynę. W ustawie „Prawo łowieckie” oraz w rozporządzeniu ministra środowiska w sprawie sposobu postępowania przy szacowaniu szkód oraz wypłat odszkodowań za szkody w uprawach i płodach rolnych zostały ustalony sposób zadośćuczynienia w wypadku zniszczeń które zostały dokonane przez dzikie zwierzęta. Czy jesteśmy jednak w stanie ochronić swój ogród przed nimi

Nie zapominaj o zabezpieczeniu terenu

Ogrodzenie betonowe w Wielkopolsce jest najpopularniejszą metodą na ogrodzenie upraw. Zadbaj także o betonową podmurówkę utrudniającą podkop. Jaka musi być wysokość tego płotu? Warto, aby wysokość płotu wynosiła nawet dwa i pół metra. W sytuacji, gdy płot będzie niższy to przykładowo skoczna sarna będzie mogła przeskoczyć ogrodzenie. Pamiętaj również aby druty były gęsto rozstawione, ponieważ w innym wypadku malutki zając będzie mógł dostać się do ogródka. Z kolei dzik może zniszczyć całe ogrodzenie. Jeżeli się ich obawiasz to warto zakupić elektryczne pastuchy. Jak one działają? Elektroniczne pastuchy wytwarzają pole magnetyczne, które dzis wyczuje z oddali i będzie omijać nasz ogród.

Jak chronić drzewa?

Nie da się ukryć, że taka zwierzyna jak sarna bądź jeleń lubią korę z drzew. Dlatego właśnie warto je zabezpieczyć używając do tego:

- matę słomianą bądź wiklinową,

- osłonkę perforowaną dookoła drzewka,

- plastikową tubę,

- kolorowe wstążki na gałązkach.

Często także zagrożenie przyfruwa z powietrza. Ptaki lubią odżywiać się owocami i wydziobują nasiona. Jak się przed tym ustrzec? Możesz ustawiać strachy na wróble.

About the Author

You may also like these